2020

    SM   Kvalificerade  till  SM  Pimpel  2020  Arvika
               
Herr  Senior            
               
  Tomas  Ljuden   Älvdalen   DM
  Torbjörn  Toresson Skinnkroken   Serien
  Henrik  Persson   Skinnkroken   DM
  Per  Gref   Falubygden   Serien
  Mikael  Malm   Älvdalen   DM
  Stefan  Gren   Ovansiljan   Serien
  Mikael  Danielsson Ovansiljan   DM
1:a  R Anders  Axelsson Ovansiljan   Serien
2:a  R Per  Morelius   Falubygden   DM
3:e  R Börre  Omang   Falubygden   Serien
               
Herr  Veteran            
               
  Jörgen  Andersson Falubygden   DM
  Karl-Olof  Wikström Smedjebacken   Serien
  Ulf  Hedlund   Smedjebacken   DM
  Ture  Fransson   Falubygden   Serien
  Perolof  Liss   Falubygden   DM
  Peter  Nilsson   Grängesfirren   Serien
  Jan  Björkman   Falubygden   DM
1:a  R Dan  Ersbjörs   Borlänge   Serien
2:a  R Ulf  Jackson   Falubygden   DM
3:e  R Janne  Funestig   Grängesfirren   Serien
               
Äldre  Herr  Veteran          
               
  Sten-Olof  Holmberg Smedjebacken   DM
  Lars  Gullstrand   Falubygden   Serien
  Lars  Nordström Grängesfirren   DM
1:a  R Lars  Wadlund   Leksandsfirren   Serien
2:a  R Kurt  Mattsson   Skinnkroken   DM
3:e  R Rolf  Åkerman   Grängesfirren   Serien
               
Dam  Senior            
               
  Linda-Maria  Lundin Borlänge   DM
  Susanne  Ivansson Skinnkroken   Serien
  Camilla  I-Einarsson Skinnkroken   DM
1:a  R Jessica  Wilhelmsson Skinnkroken   Serien
               
Dam  Veteran            
               
  Yvonne  Wallin   Grängesfirren   DM
  Rosie  Thörne   Borlänge   Serien
  Anna-Lena  Björkman Falubygden   DM
1:a  R Monica  Andersson Grängesfirren   Serien
2:a  R Eva  Mörlin   Falubygden   DM
3:e  R Barbro  Bergkvist Borlänge   Serien
               
Äldre  Dam  Veteran          
               
  Lillemor  Arvidsson Borlänge   DM
  Ellen  Jonsson   Borlänge   Serien
  Inger  Åkerman   Grängesfirren   DM
1:a  R Britta  Ivansson   Skinnkroken   Serien
               
Äldre  Herr  Junior          
               
  Erik  Bjurström   Borlänge   DM
               
Yngre  Herr  Junior          
               
  Gunnar  Nykvist Falubygden   DM
  William  Fakt   Falubygden   DM
               
Herr  Senior  Lag          
               
  Älvdalen         DM
  Skinnkroken         DM
  Grängesfirren         DM
               
Herr  Veteran  Lag          
               
  Falubygden         DM
  Smedjebacken         DM
  Falubygden         DM
               
Äldre  Herr  Veteran  Lag        
               
  Falubygden         DM
  Grängesfirren         DM
  Grängesfirren         DM
               
Dam  Senior  Lag          
               
  Skinnkroken         DM
               
Dam  Veteran  Lag          
               
  Grängesfirren         DM
  Borlänge         DM
  Skinnkroken         DM
               
Äldre  Dam  Veteran  Lag        
               
  Borlänge         DM
               
Yngre  Herr  Junior  Lag          
               
  Falubygden         DM

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

07.07 | 12:12

var hittar jag karta på kräftfiskeplatser

...
05.04 | 14:38

är det rätt datum på idrerycket 2019 tror att det är den 19/4

...
25.03 | 21:47

Dags att uppdatera säfsen pikemaster det är 2019 nu!!!

...
14.12 | 15:04

ska det stå resultat från fiskare som ej tillhör klubben? de kan i alla fall inte få priset för största fisk på årsmötet.

...
Du gillar den här sidan