Tävlingar/arrangemang

Din rubrik

Grängesfirrens  tävlingsprogram sommaren 2017.

Tisdag 2/5       Klubbtävling.                          Orrleken Grängesberg. (LJ.)

Tisdag 9/5       Klubbtävling.                          Saxen/Noren Norhyttan. (LJ.)

Tisdag 16/5    Serietävling 1.                        Glaningen. (LJ.)

Tisdag 23/5    Braxen cup 1.                         Saxen (YW, HW)

Lördag 27/5   Landskampen modernt mete, SFK Wasa.

Tisdag 30/5    Serietävling 2.                         Södra Hörken Motormusem. (LJ.)

Tisdag 6/6      Serietävling 3.                        Björken/ Bysjön. (LJ.)

Tisdag 13/6     Braxen cup 2.                          Väsman. (YW, HW.)

Tisdag 20/6     Klubbtävling.                          Haggen/Saxen, Lilla Snöån,  (LN.)

Tisdag 27/6     Klubbtävling.                          Hamnen, Smedjebacken . (YG.)

Tisdag 4/7       Klubbtävling.                          Dammsjön, Klenshyttan . (YG.)

Tisdag 11/7     Klubbtävling.                          Glaningen Blötberget.  (LJ.)

Tisdag 18/7   Serietävling 4.                          Gårlången Ludvika. (LJ.)

Tisdag 25/7   Serietävling 5.                      Väsman Kallhaga (LJ.)

Tisdag 1/8      Braxen cup 3.                          Norsbro. (YW. HW.)

Tisdag 8/8      Serietävling 6.                        Wikers plåt  (YW. HW.)

Tisdag 15/8   Braxen Cup 4.                         Björken/Bysjön. (YW. HW.)

Tisdag 22/8 Arttävling, mete mest olika fiskarter, alla arter räknas. (Gårlången) (LJ.)

Lördag/Söndag 26 27/8.                              Lasses Cup Modernt mete. (LJ.)

Tisdag 29/8    Klubbtävling.                         Plats meddelas senare. (YG.)

Lördag 2/9     Klubbmästerskap bussresa Mälarparken Västerås. (styrelsen)

Tisdag 5/9      Klubbtävling.                           Plats meddelas senare. (YG.)

Tisdag 12/9    Klubbtävling.                           Plats meddelas senare. (YG.)

Lördag 16/9 Familjedag.                             Plats meddelas senare. (Eric, Emil Lundgren.)

Lördag 23/9  Meteavslutning                      Torsång (Styrelsen)

 

 

 

Grängesfirrens telesvar: 072-7198661.

Tävlingsledare: 2/5 – 6/6 + 11/7 - 25/7Lasse Johansson 0240/30928 (LJ.)

Tävlingsledare : 20/6 Lars Nordström (LN.)

Tävlingsledare: 27/6 – 4/7 + 29/8 – 12/9 Yngve Gustafsson (YG.)

Tävlingsledare: 8/8 Yvonne Wallin 0240/86043 (YW.HW)

Tävlingsledare Braxen Cup: Yvonne Wallin 0240-86043 (YW, HW)

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...

Leif Wallin | Svar 24.02.2017 19.08

Det gäller telefonsvarare.Rätt telefonnummer till
Vikmanshyttans SFK är 073-8063284

Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

24.05 | 10:33

Nu är det inte långt kvar till 2017 års vårdrabbning på Lisjön! Må bäste lag vinna och hoppas ni är laddade! 😜

...
24.02 | 19:08

Det gäller telefonsvarare.Rätt telefonnummer till
Vikmanshyttans SFK är 073-8063284

...
29.05 | 09:32
Pike master 2017 har mottagit 1
14.05 | 20:24
Landskampen har mottagit 5
Du gillar den här sidan